div>

Kırsal Kalkınma Projeleri

Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programından yararlanan örnek yatırım konuları:

Yatırımcılarımıza önemle duyrulur: Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı için çağrılar kısa bir süre içerisinde yapılacaktır. 2009 yılında 5.etapı yapılacak program için ön bilgiler KKYDP 4.etap ve önceki göre sitemizde verilmektedir. KKYDP 5.etapta olabilecek değişiklikler tebliğ açıklandıktan sonra sizlere bildirilip sitemizde de yayınlanacaktır.

Kırsal Kalkınma yatırımlarına başvurmak isteyen yatırımcıların bizimle acil temas geçmesi gerekmektedir. Yatırımcılarımıza yapılacak ön değerlendirmeden sonra gerekli belgeler hakkında bilgi verilecektir.Sorularınız için lütfen iletişim numaralarımızdan bizi arayın.

Kırsal kalkınmadan faydalanacak konular;

  • Tarımsal ürünlerin işlenmesi, depolanması ve paketlenmesine yönelik yeni yatırım tesislerinin yapımı, 
  • Tarımsal ürünlerin işlenmesi, depolanması ve paketlenmesine yönelik mevcut faal olan veya olmayan tesislerin kapasite artırımı ve teknoloji yenilenmesine yönelik yatırımlar,
  • Tarımsal ürünlerin işlenmesi, depolanması ve paketlenmesine yönelik kısmen yapılmış yatırımların tamamlanmasına yönelik yatırımlar, 
  • Alternatif enerji kaynakları kullanan seraların yapımına yönelik yatırımlar, için de devlet % 50 hibe desteği vermektedir. (Bu miktar Kırsal Kalkınma 4.etapta 500.000YTL proje bedelinin yarısı 250.000TL HİBE şeklinde uygulanmıştır. Kırsal Kalkınma 5.etap başvurularında artması beklenmektedir.)